W jaki sposób dynamiczne stawianie baniek działa lepiej od tradycyjnego?

0
W jaki sposób dynamiczne stawianie baniek działa lepiej od tradycyjnego?

Wprowadzenie do stawiania baniek

Dziś terapia bańkami staje się coraz bardziej popularna. Krótko mówiąc, stawianie baniek to fizjoterapia wykorzystująca różne metody usuwania powietrza z pojemników w celu wytworzenia podciśnienia, które powoduje, że bańki ssą skórę. Podczas tego procesu bańki powodują przekrwienie lub stagnację tkanek głębokich, sprzyjając miejscowemu krążeniu krwi, a tym samym osiągając efekt zmniejszenia bólu.

Klasyfikacja stawiania baniek

Jeśli chodzi o główne kategorie, terapię bańkami można podzielić na dwa główne typy - bańki suche i bańki mokre. Dawniej stosowane bańki mokre, które wiążą się z krwawieniem leczniczym, są bardziej traumatyczne, dlatego też są mniej popularne niż bańki suche. Ogólnie rzecz biorąc, bańki suche można również podzielić na 3 typy - bańki stacjonarne, bańki ślizgowe i bańki błyskowe. Te dwie ostatnie techniki wymagają bardziej profesjonalnych umiejętności, więc niektóre kliniki nie oferują ich klientom.

Bańki stacjonarne

Jak sama nazwa wskazuje, bańki stacjonarne oznaczają, że bańki przymocowane są na swoich miejscach przez kilka minut po ssaniu. Aby uniknąć zranienia skóry, ważne jest, aby im większa siła ssania i ciągnięcia (im większa musi być siła ssania i ciągnięcia), tym krótszy był czas retencji.

Bańki błyskowe

Aby wykonać stawianie baniek błyskowych, terapeuci muszą natychmiast podnieść bańkę po przymocowaniu jej do skóry i powtórzyć ten proces kilka razy, aż skóra się zarumieni. Stawianie baniek błyskowych jest łagodniejsze i mniej bolesne w porównaniu z bańkami stacjonarnymi ze względu na naprzemienne ssanie i uwalnianie, dzięki czemu jest odpowiednie dla osób o słabej kondycji.

Bańki ślizgowe

Niektórzy terapeuci nazywają je również bańkami poślizgowymi lub bańkami przesuwnymi. W przypadku tej techniki bańki przesuwane są wzdłuż tkanki mięśniowej, tak jakby się robiło masaż za pomocą bańki. Różnica polega na tym, że masaż jest robiony za pomocą ucisku, podczas gdy bańki ślizgowe ślizgają się za pomocą podciśnienia, które rozbija naczynia włosowate krwi, a tym samym przyspiesza wydalanie toksyn.

Dynamiczne stawianie baniek

Technologia dynamicznego stawiania baniek łączy tradycyjną terapię z zaawansowanymi technologiami. Poprzez proces rytmicznego naprzemiennego ssania i uwalniania, krążenie krwi przyspiesza i proces regeneracji staje się szybszy. Do pewnego stopnia dynamiczne stawianie baniek przypomina bańki błyskowe. Różnica polega na tym, że podczas stawiania tych ostatnich usuwa się bańki, a zatem przerywa się proces stawiania baniek, aby uwolnić obszar ich umiejscowienia, podczas gdy przy stawianiu tych pierwszych zmniejsza się do pewnego stopnia stopień ssania bez całkowitego przerywania procesu ssania. W przeciwieństwie do trwale postawionych baniek, przerywane ssanie i uwalnianie nie tylko mniej boli, ale ma również większy wpływ na stymulację nerwów podskórnych, a tym samym przyspiesza proces rozluźniania napięcia mięśniowego oraz zmniejsza ból i bolesność.

Doświadczeni terapeuci w stawianiu baniek mają na celu poprawę techniki baniek błyskawicznych, aby zminimalizować przerwy między ssaniem a uwalnianiem, jednak luki te nigdy nie będą mogły zostać całkowicie wyeliminowane. To jest ograniczenie w tradycyjnej technice stawiania baniek. Obecnie istnieją elektroniczne urządzenia do stawiania baniek wykorzystujące programy do kontroli procesu stawiania, które mogą doprowadzić skuteczność dynamicznego stawiania do maksimum.

Typowym przykładem takiego inteligentnego urządzenia jest Bańka Uśmierzająca Ból, która posiada funkcję dynamicznego stawiania baniek, która zapewnia 5 różnych trybów dynamicznego ssania i uwalniania, aby przyspieszyć krążenie krwi w obszarach stawiania baniek, a tym samym przyspieszyć regenerację. Urządzenie posiada też aplikację sterującą, co oznacza, że użytkownicy mogą przełączać poziomy intensywności podczas procesu stawiania baniek, aby dostosować go do swoich własnych potrzeb oraz do aktualnej kondycji fizycznej.

Nie ma nic przyjemniejszego niż stawianie baniek w domu leżąc na łóżku za pomocą kilku prostych dotknięć ekranu telefonu w super łatwy sposób, tak jakby posiadało się bardzo doświadczonego terapeutę.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl