Najlepsze narzędzie aby przyspieszyć regenerację mięśni

0
Najlepsze narzędzie aby przyspieszyć regenerację mięśni

Droga do sprawności fizycznej wymaga regularnego treningu, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z wagi rutynowej regeneracji po wysiłku i jej wpływu na osiąganie celów sportowych. Mięśnie potrzebują czasu, aby zregenerować się po treningu, aby pomóc Ci uzyskać najlepszą możliwą formę, a także zapobiec kontuzjom. Zaleca się również, aby po treningu siłowym odpoczywać od około 24 do 72 godzin, co pomoże w naprawie i odbudowie mięśni, oraz zapobiegnie rozpadowi tkanek. Ponowne trenowanie zanim mięśnie się zagoją, może pogorszyć ból i spowodować dalsze uszkodzenia.

Istnieje kilka sposobów na szybką regenerację mięśni, począwszy od naturalnych metod, takich jak odpoczynek, odżywianie i sen, a także wdrożenie wysokiej jakości narzędzi do masażu, takich jak uderzeniowy i wibracyjny Masażer Uśmierzający Ból.

Metody zalecane przez ekspertów na regenerację mięśni

Aby doświadczyć maksymalnej regeneracji mięśni i jak najlepiej wykorzystać trening, eksperci polecają następujące metody:

1. Odpoczynek

Badanie NCBI nad wydatkowaniem energii spoczynkowej i opóźnioną bolesnością mięśni po treningu oporowym całego ciała wykazało zwiększony wydatek energii spoczynkowej u badanych, 24, 48 i 72 godziny po treningu oporowym. Inne badanie wykazało również, że uczestnicy mieli maksymalny poziom siły od 72 do 96 godzin po treningu o wysokiej intensywności. Badania te dowodzą, że potrzebujesz od 24 do 72 godzin odpoczynku przed rozpoczęciem kolejnej sesji treningowej, aby umożliwić pełny proces regeneracji mięśni. Brak regularnego odpoczynku mięśni po treningu może spowodować poważne uszkodzenia.

2. Odżywianie

Po ćwiczeniach organizm potrzebuje odpowiedniego odżywienia dla maksymalnej regeneracji mięśni. Nie dotyczy to tylko sesji treningowych, ale powinno być stale wdrożone w Twój styl życia, aby zapewnić organizmowi niezbędne składniki odżywcze, które pomogą mu się rozwijać. NCSA zaleca 0,8 g/kg dziennego spożycia białka u dorosłych zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Tę liczby należy dostosować do wymagań treningowych. Wykazano, że połączenie białka i węglowodanów pomaga przywrócić i odzyskać siłę mięśni.

3. Sen

Ilość i jakość snu również odgrywają rolę w optymalnej regeneracji mięśni, dlatego zaleca się głęboki sen. Głęboki sen jest po prostu wtedy, gdy organizm pomyślnie zamknie inne operacje i jest w stanie skupić się tylko na wzroście i naprawie. W tym okresie układ hormonalny uwalnia androgeny i hormony wzrostu, które pomagają budować i naprawiać mięśnie. Głęboki sen zachodzi pod koniec cyklu snu, czyli co około 90 minut.

Czy eksperci polecają pistolety do masażu?

Czy przy doskonałym wypoczynku, świetnym odżywianiu i wysokiej jakości snie nadal potrzebujesz innych narzędzi, które pomogą Twoim mięśniom się zregenerować? Tak, potrzebujesz! Te trzy metody pomagają jedynie przy łagodnym bólu mięśni i przygotowują mięśnie do następnej sesji treningowej.

Jednak dla sportowców i tych, którzy trenują z dużym obciążeniem, to nie wystarczy, ponieważ organizm wymaga o wiele więcej. Dlatego narzędzia takie jak pistolety do masażu są zalecane do optymalnego procesu regeneracji mięśni.

Pistolety do masażu spotkały się w ostatnich latach z szeroką gamą użytkowników, od początkujących po entuzjastów treningu, sportowców i kręgarzy. Eksperci zalecają najwyższej klasy pistolety do masażu, aby pomóc w regeneracji mięśni oraz ze względu na wiele korzyści, jakie można uzyskać z ich używania, jak na przykład zwiększony przepływ krwi, zmniejszony poziom kwasu mlekowego i zmniejszenie bólu mięśni poprzez przerwanie cyklu bólu w mózgu.

Badanie porównujące wpływ terapii wibracyjnej i masażu w zapobieganiu opóźnionej bolesności mięśni (DOMS) wykazało, że terapia wibracyjna i masaż w równym stopniu pomagają zapobiegać DOMS. Podczas gdy masaż pomaga przywrócić siłę koncentryczną, terapia wibracyjna pomaga zmniejszyć ból i poziom LDH w ciągu 48 godzin po wysiłku.

To samo badanie pokazuje również, w jaki sposób bolesność mięśni związana z wysiłkiem fizycznym zmniejszyła się u osób poddanych terapii wibracyjnej i masażu. Dzieje się tak dzięki stymulacji wrzecion mięśniowych i zapobieganiu uszkodzeniom sprzężenia pobudzenie-skurcz, co jednocześnie zmniejsza odczuwanie bólu po treningu.

Badanie zakończyło się wyraźnym stwierdzeniem, że terapie wibracjami i masażem są równie skuteczne w zapobieganiu opóźnionej bolesności mięśni. 

Jak terapia uderzeniowa przyspiesza regenerację mięśni

Istnieje kilka metod wspomagających regenerację mięśni, ale wykazano, że terapia uderzeniowa przynosi jeszcze większe korzyści mięśniom.

Ta forma terapii obejmuje ręczne urządzenie, takie jak Masażer Sportowy Uśmierzający Ból, przeznaczone do wywierania nacisku na określone obszary ciała. Działa poprzez zmiękczanie tkanek mięśniowych, zmniejszając ich sztywność i jednocześnie łagodząc ból.

W porównaniu do tradycyjnego masażu, terapia uderzeniowa stopniowo wstrząsa włóknem mięśniowym, aż osiągnie swój cel. Tradycyjny masaż ma swoje ograniczenia, ponieważ ludzkie ręce nie mogą dotrzeć do niektórych obszarów zakwasów bez powodowania dyskomfortu i bólu. 

Terapia uderzeniowa jest przeznaczona dla każdego, kto jest aktywny fizycznie i często miewa zakwasy. Jest to powszechne wśród sportowców, ale może być również częste u osób, które siedzą przez długie godziny, zwłaszcza w złej pozycji.

Tradycyjny masaż okazywał się pomocny przez dziesięciolecia, ale poza ograniczoną funkcjonalnością, jaką mogą zapewnić ludzkie dłonie, większość uznanych masażystów nie ma żadnego wysokiej jakości przeszkolenia w zakresie ortopedii i rehabilitacji. W rezultacie wykonują oni słabą terapię masażu, która niesie za sobą tylko niewielką wartość.

Masażer Uśmierzający Ból to najlepsze narzędzie do przyspieszenia regeneracji mięśni

Dostępnych jest wiele narzędzi, które przyspieszają regenerację mięśni. Jednak przed wyborem pistoletu do masażu należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Masażer Uśmierzający Ból to jedno z najlepszych narzędzi, które pomoże Ci zaspokoić potrzeby Twoich mięśni oraz pomoże w szybkim procesie ich regeneracji.

W porównaniu z innymi pistoletami do masażu wyróżnia się wyjątkowymi funkcjami, takimi jak 3-godzinna żywotność baterii z 6 dodatkowymi bateriami i 5 dołączonymi głowicami. Pozwala również na spersonalizowanie, ponieważ zapewnia 5 poziomów prędkości, w zależności od poziomu treningu i wymagań organizmu. Masażer Uśmierzający Ból okazał się również cichszy niż inne popularne marki, pomimo wysokiej prędkości.

Proces regeneracji mięśni to nie tylko masaż, ale także komfort i satysfakcja z używania wysokiej jakości i wydajnego narzędzia.

Jeśli szukasz narzędzia, które pozwala na personalizację, działa skutecznie na wszystkie grupy mięśniowe i zapewnia szybsze rezultaty, Masażer Uśmierzający Ból jest po prostu idealny!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl