COVID-19: Dlaczego potrzebujesz pistoletu do masażu?

0
COVID-19: DLACZEGO POTRZEBUJESZ PISTOLETU DO MASAŻU?

Odkąd w marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię COVID-19, codzienne aktywności wielu osób zostały zakłócone. Obejmuje to również ilość osób obecnie ćwiczących, ponieważ siłownie zostały zamknięte na całym świecie, a większość ludzi ledwo mogło wychodzić, aby pobiegać lub rozciągnąć mięśnie. Trening w domu jest wyzwaniem samym w sobie, a konsekwencja jest trudna, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak pandemia wpłynęła na stan psychiczny większości ludzi jako nieprzyjemna wiadomość rozchodząca się po całym świecie.

Nie ułatwia sytuacji również fakt, że spa też zostały zamknięte, a większość ludzi nie mogło skorzystać z regularnej terapii masażu, aby rozluźnić mięśnie i zmniejszyć stres. To nasuwa pytanie: jak zachować formę i rozluźnić mięśnie podczas tego wszystkiego?

 

Pistolet do masażu istnieje od 2008 roku i stopniowo zyskał popularność w świecie fitness. Jednak nie zyskał wystarczającej popularności, ponieważ wiele osób jeszcze nie przekonało się, jakie korzyści przynosi organizmowi i jak bardzo może się przydać w takich czasach. Niektóre z tych korzyści obejmują między innymi zwiększenie siły i masy mięśni, poprawę krążenia w ciele, złagodzenie bólu, utratę wagi i spalanie tłuszczu, zapobieganie urazom i regenerację oraz rehabilitację.

Badania przeprowadzone przez Absolute Markets Insights pokazują wzrost sprzedaży liczby pistoletów do masażu w ciągu ostatnich kilku miesięcy pod wpływem COVID-19 oraz wzrost popytu w nadchodzących latach.

POWODY DLA KTÓRYCH POTRZEBUJESZ PISTOLETU DO MASAŻU

Istnieje duża niepewność co do tego, kiedy ta pandemia się skończy, ale nie musisz dłużej czekać, zanim będziesz mógł ponownie ćwiczyć. Dlatego zebraliśmy kilka powodów, dla których potrzebujesz pistoletu do masażu, gdy świat walczy z pandemią. 

1. Poprawia wydajność treningu

Trening jest niezbędny dla każdego, szczególnie w tym czasie, kiedy ludzie zaczynają przyjmować siedzący tryb życia, niezależnie od tego, czy tego chcą. Jeśli chciałbyś zmaksymalizować korzyści, jakie możesz uzyskać po kilku dniach bez treningu, to pistolety do masażu mają na celu poprawę wydajności treningu, dlatego są skierowane głównie do entuzjastów fitnessu. Działają one skutecznie w fazie przedtreningowej, aby rozgrzać mięśnie, oraz w fazie po treningu, aby wspomóc regenerację i zmniejszyć skurcze. Dzięki temu uzyskasz największe korzyści z treningu.

Możesz ćwiczyć w domu ze sprzętem lub bez, ale pistolet do masażu zawsze się przyda. Każdy może z niego korzystać, aby poprawić wyniki swoich treningów, niezależnie od poziomu sprawności.

2. Wykracza nawet poza regenerację potreningową; Łagodzi ból

Chociaż pistolet do masażu pomaga w regeneracji po treningu, jest w tym coś więcej, ponieważ działa również skutecznie jako narzędzie przeciwbólowe. Jest to holistyczna alternatywa dla chirurgii lub leków przeciwbólowych, a także integralna część leczenia bólu we współczesnym świecie. Masaż jest starą praktyką i obecność pistoletu do masażu innego niż ludzkie dłonie nie zmienia faktu, że pomaga on uśmierzać ból. Jeśli cierpisz na jakąkolwiek formę kontuzji lub przewlekłego bólu lub jeśli Twoje mięśnie są obciążone, pistolet do masażu może pomóc złagodzić ból i sprawić, że poczujesz się swobodnie.

Nie musisz się również martwić, że nie będziesz w stanie odwiedzić swojego masażysty, gdyż pistolet do masażu przyniesie te same korzyści, a nawet więcej.

3. Bardziej intensywny niż wałek do masażu czy terapia masażem 

Być może używaliście wałka do masażu lub stosowaliście terapie masażu, które są najpopularniejszymi metodami regeneracji mięśni, ale czy wiecie co jest lepsze? Pistolet do masażu. Pistolety do masażu mają wiele wszechstronnych funkcji; poza regeneracją mięśni, mogą pomóc uwolnić się od codziennego stresu i napięcia. Wiele osób dzisiaj tego potrzebuje, ponieważ spędzamy więcej czasu przy naszych smartfonach i laptopach, co powoduje napięcie w karku, ramionach i górnej części pleców.

Podczas gdy wałki do masażu masują większe obszary ciała, pistolety masujące sięgają po głębszy i intensywniejszy masaż, ponieważ celują w małe, trudno dostępne obszary. Z drugiej strony, chociaż terapia masażem jest do pewnego stopnia skuteczna, ma również swoje ograniczenia i nie jest w stanie dotrzeć do najdrobniejszych szczegółów Twojego ciała, tak jak robią to pistolety do masażu. Ponadto nie każdy ma dostęp do prywatnych sesji masażu zwłaszcza podczas pandemii.

4. Pomaga zrelaksować się po długim dniu

Chociaż w ciągu ostatnich kilku miesięcy na całym świecie ograniczono aktywność, nadal istnieje możliwość żeby mieć długi męczący dzień. Poza tym powracające nieprzyjemne wieści ze świata mogą powodować stres zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Jak się odprężyć kiedy coś takiego się dzieje?

Za pomocą pistoletu do masażu możesz się zrelaksować i odprężyć, jednocześnie odcinając umysł od wszystkiego, co się dzieje. Badanie przeprowadzone przez American Spa pokazuje, że podczas masażu do krwiobiegu uwalniane są duże ilości endorfin. Pomaga to ciału zrelaksować się i utrzymać umysł w ciszy i spokoju, ułatwiając zasypianie.

5. Poprawia jakość snu

Jeśli miewasz problemy ze snem, zwłaszcza w związku z ostatnimi wydarzeniami, pistolet do masażu może okazać się rozwiązaniem. W kilku badaniach wykazano, że masaż pomaga poprawić jakość snu, zwłaszcza u osób z określonymi chorobami, które zmagają się z brakiem snu. Badanie przeprowadzone przez PubMed Central pokazuje, w jaki sposób uczenie się i stosowanie technik masażu może prowadzić do promocji zdrowia i poprawy jakości snu u pacjentów chorych na raka. Inne badanie PubMed pokazuje również korzystny wpływ masażu na bezsenność u kobiet po menopauzie.

Ponieważ pistolet do masażu pomaga się zrelaksować i zmniejszyć stres, twoje ciało poczuje się swobodnie, a sen będzie lepszy. Co w konsekwencji dodatkowo poprawi jakość ogólnego stanu zdrowia.

6. Jest tańszy i wygodniejszy

Regularne profesjonalne masaże mogą istnieć od dziesięcioleci, ale jeśli policzysz ich koszty, zdecydowanie wydajesz na nie więcej niż gdybyś miał pistolet do masażu. Można kupić pistolet do masażu za mniej niż 300 USD, a wystarcza on na długi czas. Dodatkowo z pistoletu do masażu możesz korzystać w zaciszu swojego domu i w dogodnym dla siebie czasie. Nie musisz martwić się rezerwacją wizyt ani stresować faktem, że Twoi ulubieni masażyści nie mogą do Ciebie dotrzeć ze względu na obowiązujące obostrzenia związane na przykład z pandemią.

 

Konkluzja

Każdy powinien mieć możliwość ćwiczenia i rozluźniania mięśni, niezależnie od tego, co się akurat teraz dzieje. Z pistoletem do masażu będziesz miał mniej zmartwień, ponieważ odrzucisz zmartwienia związane z ćwiczeniami, regeneracją i rozluźnieniem mięśni i nie tylko. Będziesz także mógł cieszyć się wieloma innymi korzyściami płynącymi z używania pistoletu do masażu.

Jeśli szukasz skutecznego pistoletu do masażu, który zapewni Ci maksymalne korzyści, możesz kupić nasz masażer uderzeniowy i wibracyjny w Achedaway z długą żywotnością baterii i 2-letnią gwarancją.

Już dziś możesz podjąć decyzję, aby zmienić historię regeneracji swoich mięśni, kupując pistolet do masażu, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl