Dziesięć głównych korzyści pistoletu do masażu

0
Dziesięć głównych korzyści pistoletu do masażu

Pistolety do masażu są jedną z innowacji ostatniego czasu stworzone na potrzeby procesu regeneracji mięśni i od czasu wynalezienia ich w 2008 roku stały się ulubionym narzędziem sportowców na całym świecie, którzy chcą zadbać o terapię swoich mięśni i proces regeneracji.

Pistolet do masażu zapewnia takie same rezultaty co masaż tkanek głębokich. Najpiękniejsze w tym jest to, że możesz uzyskać wszystkie korzyści w ciągu kilku minut w najbardziej odpowiednim dla siebie czasie zgodnie ze swoim rozkładem dnia. Ułatwia to większości ludziom dbanie o zdrowie niezależnie od tego czy są zawodowo związani ze sportem, czy też zwyczajnie są po prostu miłośnikami fitnessu.

W ostatnich latach był bardzo duży popyt na pistolety do masażu, co wskazuje jak wiele niosą one za sobą korzyści, od uśmierzania bólu do wzrostu krążenia krwi jak i wiele innych. Warto również wspomnieć, że niosąc za sobą że wszystkie korzyści wciąż pomaga też skrócić czas regeneracji.

Poniżej znajduje się 10 głównych korzyści pistoletu do masażu, o których powinieneś wiedzieć:

 1. Osiągnięcia sportowe, Zapobieganie urazom, Regeneracja

  Masaż uderzeniowy wykonany pistoletem do masażu pomaga usprawnić skurcze mięśni, co skutkuje wydłużeniem i wzmocnieniem mięśni i tkanek powięziowych. Wprowadzenie terapii masażem jako części swojego stylu życia oraz rutyny po treningu jest jednocześnie świetnym sposobem na pozbycie się stresu. Masaż ma na celu głównie zrelaksowanie mięśni oraz pozbycie się napięcia z ciała, co również pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na regenerację mięśni pomiędzy treningami, jako że toksyny są stale eliminowane co pozwala mięśniom dojść do siebie w najkrótszym możliwym czasie. Podczas każdego masażu tkanek głębokich pistoletem do masażu, płyny i napięcie są uwalnianie w obrębie mięśni głębokich co skutkuje poprawą krążenia, jako że krew i komórki tkankowe wymieniają substancje co pobudza metabolizm tkanek. Dostarczanie składników odżywczych oraz tlenu jest również usprawnianie dzięki masażowi, a zatem wzrasta krążenie krwi w ciele. Dzięki działaniu uspokajającym na system nerwowy pomaga też zapobiegać przetrenowaniu. Goi oraz zapobiega urazom, gdyż usprawnione krążenie pomaga przełamywać zrosty a wzrost produkcji składników odżywczych oraz płynów pomaga w szybkiej odbudowie tkanek. Polepszają się osiągnięcia sportowe, gdyż pistolety do masażu zwiększają siłę i wydajność, co czyni mięśnie bardziej elastycznymi i sprawnymi.
 2. Zaawansowane Leczenie Wibracyjne & Wydajne Łagodzenie Bólu

  Leczenie wibracyjne to forma leczenia oparta na wibracjach i subtelnych energiach bez żadnej zależności od innych systemów gojenia. Opiera się na unikalnym polu energetycznym każdej osoby i jest znana ze swojej wydajności. Co ciekawe, pistolet do masażu niesie te same korzyści, ponieważ dostarcza wibracje głęboko do mięśni za pomocą techniki „terapii uderzeniowej”. Wibracje z masażu poprawiają krążenie krwi i limfy w całym ciele, co pomaga w produkcji większej ilości tlenu i składników odżywczych w mięśniach. Efektem tego jest szybka regeneracja, poprawa zakresu ruchu, uśmierzenie bólu oraz łagodzenie zmęczenia i bolesności mięśni. Ból szyi, ramion i dolnej części pleców również można łatwo złagodzić pistoletem do masażu dzięki zaawansowanemu działaniu wibracji.
 3. Rehabilitacja

  Jak wiadomo, masaż jest jedną z najskuteczniejszych form terapii rehabilitacyjnej urazów, ponieważ nie tylko przyspiesza proces regeneracji, ale także zapobiega ponownym urazom. Pistolety do masażu stosowane są jako uzupełnienie standardowego procesu rehabilitacji urazu i wspomagają gojenie i regenerację osłabionych mięśni z powodu urazu lub choroby. Lepsze krążenie w mięśniach i tkankach powięziowych sprawia, że kontuzjowane obszary stają się bardziej elastyczne i goją się w krótkim czasie.
 4. Uwalnianie kwasu mlekowego

  Kwas mlekowy powstaje, gdy poziom tlenu w organizmie jest niski, a organizm zaczyna kompensować to sobie przekształcając nowo powstały mleczan w energię. Dzieje się tak często podczas intensywnych ćwiczeń, kiedy to kwas mlekowy ma tendencję do gromadzenia się w krwiobiegu szybciej niż może się spalić. Może to spowodować uczucie wyczerpania, nudności i skurcze mięśni. Pistolet do masażu może to odwrócić, ponieważ pomaga uwalniać kwas mlekowy i inne toksyny z mięśni do otaczających tkanek. Pomoże to zmniejszyć ryzyko bolesności mięśni, która często pojawia się po długotrwałym wysiłku z powodu nagromadzenia kwasu mlekowego.
 5. Zwiększony Przepływ Krwi i Limfatyczny

  Pistolety masujące zapewniają masaż tkanek głębokich, co zwiększa szybkość przepływu krwi i stymuluje receptory nerwowe odpowiedzialne za rozszerzanie naczyń krwionośnych. Limfa pracuje nad usuwaniem odpadów i toksyn z tkanek ciała, a przepływ jest kontrolowany przez skurcze mięśni; oznacza to, że mniej aktywni ludzie mogą nie stymulować wystarczającego krążenia limfy, podczas gdy bardzo aktywni ludzie mogą gromadzić jej zbyt dużo. Może to spowodować obrzęk limfatyczny, jeśli nie będzie kontrolowane. Jednak za pomocą pistoletu do masażu możesz stworzyć równowagę, jako że pomaga on poprawić krążenie w całym układzie limfatycznym.
 6. Aktywuje Mięśnie i Układ Nerwowy

  Układ nerwowy stymuluje i reguluje pracę mięśni oraz utrzymuje homeostazę organizmu. Układ nerwowy powiadamiany jest o każdej aktywności mięśniowej. Pistolety do masażu pomagają stymulować receptory współczulnego układu nerwowego, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych w skórze i mięśniach, uwalniając w ten sposób napięcie i pomagając rozluźnić mięśnie, jednocześnie poprawiając mobilność.
 7. Łagodzi skurcze i sztywnienie mięśni

  Pistolety do masażu mogą pomóc złagodzić skurcze i sztywnienie mięśni, które mogą powstawać w wyniku intensywnego treningu. Skurcz mięśni często prowadzi do niedokrwienia mięśni, co oznacza, że w mięśniu nie ma prawidłowego przepływu krwi. Może to spowodować skurcze, które są bolesne w dotyku. Pistolet do masażu działa poprzez wywieranie nacisku na mięśnie, ścięgna i więzadła, aby pomóc im się rozluźnić, zmniejszając w ten sposób bolesne skurcze.
 8. Rozbija Tkankę Bliznowatą

  Tkanka bliznowata składa się z włókien kolagenowych, które pomagają w naprawie uszkodzonych włókien w ciele. Jednak elastyczność tkanek nie dorównuje naturalnej tkance mięśniowej ciała. Pistolety masujące zapewniają masaż tkanek głębokich, który pomaga rozbić te tkanki bliznowate, łagodząc w ten sposób ból i zmniejszając ograniczenia. Pistoletów do masażu można używać nie tylko do kontuzji sportowych, ale także do blizn pooperacyjnych.


 9. Szybko zwiększa zakres ruchu

  Pistolety do masażu działają na mięśnie, tkankę łączną, ścięgna, więzadła i stawy, które współpracują ze sobą, aby wspomóc poruszanie się. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu pistoletów do masażu stawy będą bardziej elastyczne i mniej podatne na naciągnięcia i skręcenia. Zrelaksowane mięśnie i tkanka powięziowa oraz ulepszone krążenie krwi pracują wspólnie nad poprawą elastyczność i zakresu ruchu ciała. Ulepszony zakres ruchu przynosi natomiast dodatkowe korzyści, takie jak poprawa wyników sportowych i zwiększona stymulacja naturalnych lubrykantów organizmu pozwalających utrzymać elastyczność ciała.
 10. Korzyści zdrowotne

  Oprócz rozluźnienia mięśni i łagodzenia bólu, pistolety do masażu niosą za sobą wiele innych korzyści zdrowotnych. Obejmują one zwiększoną mobilność, lepszy sen i lepszą odporność. Jest również pomocny przy depresji i lęku, fibromialgii, zaburzeniach trawienia i bezsenności związanej ze stresem.

Podsumowanie Wszyscy jesteśmy zestresowani codziennymi czynnościami. Jednak nieodpowiednie radzenie sobie ze stresem może z czasem szkodzić zdrowiu. Pistolet do masażu może być sposobem na skuteczne radzenie sobie ze stresem w jak najkrótszym czasie i w najwygodniejszy sposób, przy jednoczesnym zapewnieniu wielu innych korzyści.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl