4 Główne fizjoterapie w łagodzeniu bólu

0
4 Główne fizjoterapie w łagodzeniu bólu

Fizjoterapie są popularne w radzeniu sobie z bólami spowodowanymi nadmiernym obciążeniem i urazami związanymi z wysiłkiem fizycznym. Istnieje wiele rodzajów fizjoterapii, w ramach których najczęściej stosuje się masaż, a następnie bańki, gua sha i akupunkturę.

 

Większość ludzi dobrze zna masaż, który stymuluje zlokalizowane obszary głównie poprzez uciskanie, pchanie i szczypanie. Profesjonalni masażyści to idealny wybór dla osób, które cierpią z powodu nadmiernego zmęczenia, aby zmniejszyć nieprzyjemne samopoczucie. Masaż tkanek głębokich lub masaż tajski po długim dniu pracy to niesamowicie przyjemny relaks.

Gua Sha wywodzi się ze starożytnych Chin, wykorzystuje rogi lub metalowe płytki jako narzędzia do wykonywania terapii. Podczas wykonywania Gua Sha terapeuci leją olej lub alkohol na narzędzie jako nawilżacz, a następnie wielokrotnie przesuwają nim po skórze, aż pojawią się siniaki. W trakcie tego procesu następuje aktywacja układu odpornościowego, a toksyny są rozkładane i usuwane w celu uzyskania efektu terapeutycznego.

Akupunktura to medytacja, w której specjalne igły wbija się w tkanki z powierzchni skóry. Ważna jest głębokość i kąt wbicia. Po wkłuciu igieł fizjoterapeuta stosuje techniki, takie jak skręcanie, obracanie i podnoszenie, aby oddziaływać na odpowiednie punkty w zależności od budowy ciała i kondycji fizycznej osoby.

Jednak powyższe trzy metody zasadniczo mogą być wykonywane tylko przez profesjonalnych terapeutów, a członkowie Twojej rodziny nie powinni ich naśladować. W przeciwieństwie do nich, bańki to jedyna fizjoterapia, którą można wykonać samodzielnie. Terapia ta wykorzystuje podciśnienie powstałe w wyniku usunięcia powietrza z pojemnika w celu zassania skóry i mięśni, aby pomóc ludziom złagodzić zlokalizowany ból i osiągnąć relaksację. Jeśli chodzi o mechanizm, kiedy głębokie tkanki pod powierzchnią ciała są zasysane i ciągnięte, zatykają się i stagnują, co przyspiesza krążenie krwi w ich okolicy i przyspiesza proces uśmierzania bólu. Z drugiej strony rośnie popularność aktywności ruchowej w dzisiejszych czasach, umieszczając fitness czy inne sporty na pierwszym miejscu. Po wykonywaniu ćwiczeń może gromadzić się kwas mlekowy w trenowanych mięśniach. Jako łatwa do samodzielnego wykonania metoda regeneracji po wysiłku, bańki poprawiają krążenie miejscowe i umożliwiają czerwonym krwinkom przenoszenie większej ilości tlenu do tych obszarów, co zapewnia skuteczną pomoc w usuwaniu kwasów i toksyn, a tym samym szybsze zmniejszanie bólu mięśni.

Ostatnio najczęściej stosowaną metodą stawiania baniek w krajach wschodnich jest stawianie baniek ogniowych. Oznacza to, że wkładamy do kubka wypaloną bawełnę nasączoną alkoholem, aby usunąć powietrze, a następnie natychmiast przykładamy bańkę do skóry, aby mocno ją zassała. Bez używania jakichkolwiek technik wystarczy przytrzymanie bańki na skórze, aby osiągnąć efekt terapeutyczny. Jest to tzw. Stacjonarne stawianie baniek, jednakże terapia bańkami nie ma tutaj ograniczeń. Stawianie baniek może wykorzystywać różne techniki oparte na celach terapeutycznych, lecz trudno je wykonać samodzielnie. Jedną z poszczególnych technik jest stawianie baniek błyskowych. Po zassaniu bańki błyskowe wymagają natychmiastowego podciągnięcia, a następnie kilkukrotnego powtórzenia tego procesu. Ponadto zastosowanie poziomu intensywności zależy od aktualnej kondycji fizycznej osoby, a także od tego, na jakim obszarze stawiane są bańki. Terapeuta z dużym doświadczeniem na ogół zapewni lepszą terapię pod względem intensywności, nawet dla nowego klienta.

Jednak Bańka Uśmierzająca Ból z łatwością pomoże w osiągnięciu powyższych efektów nawet samodzielnie w domu. Jest to elektroniczne urządzenie łączące terapię stawiania baniek z zaawansowanymi technologiami. Najważniejszą różnicą, która odróżnia Bańkę Uśmierzającą Ból od zwykłej terapii stawiania baniek, jest technologia dynamicznego stawiania baniek. Funkcja ta zapewnia użytkownikom rytmiczne naprzemienne ssanie i uwalnianie, co przyspiesza miejscowe krążenie krwi, a tym samym przyspiesza proces regeneracji. Dynamiczne stawianie baniek jest do pewnego stopnia podobne do baniek błyskowych, z różnicą polegającą na zmniejszaniu stopnia ssania w zależności od kondycji danej osoby zamiast przerywania procesu ssania. W porównaniu z bańkami, które są zasysane i mocowane na skórze, dynamiczne ssanie aktywnie stymuluje nerwy podskórne poprzez zmianę poziomów intensywności, przyspieszając w ten sposób proces regeneracji.

Co więcej, użytkownicy mogą w dowolnym momencie podczas terapii zmieniać rytm dynamicznego ssania i ogólny poziom intensywności w aplikacji sterującej, w oparciu o swoje natychmiastowe odczucia. Kilka prostych dotknięć ekranu telefonu uwolni użytkownika od wyczerpującej operowania rękami. Oznacza to, że podczas stawiania baniek można cały czas leżeć na łóżku i cieszyć się idealnie dopasowaną do siebie terapią bez żadnego wysiłku, bez kłopotliwego działania, a nawet z uniknięciem komunikacji z terapeutą. Inna wyróżniająca funkcja Bańki Uśmierzającej Ból, zwana terapią światłem czerwonym, jest olbrzymią pomocą w redukcji stanu zapalnego, przynoszącą szybsze rezultaty w gojeniu skóry i tkanki mięśniowej. Ta innowacyjna kombinacja umożliwia skuteczne skupianie się punktów spustowych w obszarze stawiania baniek i pomaga poczuć ulgę w mięśniach, jednocześnie poprawiając krążenie krwi, ruch toksyn i aktywność nerwów podskórnych w ciągu zaledwie kilku minut.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl